ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9199435
*
nr 919 9435
Spegel
med konsol, 1900-tal, höjd: 220+ 46
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 19:36:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 22:59:15
1
1.600 kr
20/10 01:38:45
2
1.600 kr
20/10 01:38:45
1
1.600 kr (Budbetjänt)
20/10 17:18:50
3
Vinnande bud
20/10 19:29:59
4
1.800 kr
20/10 19:29:59
3
1.900 kr (Budbetjänt)
20/10 19:30:24
4
2.000 kr
20/10 19:30:24
3
2.200 kr (Budbetjänt)
20/10 19:31:16
4
2.400 kr
20/10 19:31:16
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 919 9435
Spegel
med konsol, 1900-tal, höjd: 220+ 46
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 22:59:15 | 1 | 1.600 kr |
20/10 01:38:45 | 2 | 1.600 kr |
20/10 01:38:45 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
20/10 17:18:50 | 3 | Vinnande bud |
20/10 19:29:59 | 4 | 1.800 kr |
20/10 19:29:59 | 3 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
20/10 19:30:24 | 4 | 2.000 kr |
20/10 19:30:24 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
20/10 19:31:16 | 4 | 2.400 kr |
20/10 19:31:16 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45